Nowość! Przenośne zgrzewarki szczękowe z generatorem impulsowym

Firma ScanPack wprowadza do sprzedaży przenośne zgrzewarki szczękowe z generatorem impulsowym.

Przenośne zgrzewarki do folii i worków foliowych z serii polystar przeznaczone są do zgrzewania opakowań wszystkich rozmiarów produktów, w tym drobnych elementów. Znajdują zastosowanie m.in przy zgrzewaniu ciężkich i grubych worków np. z cementem czy nawozem. Są one - jak zapewnia polski dystrybutor - łatwe w obsłudze i uniwersalna. Długie elementy materiałów można łatwo łączyć stosując zgrzewanie typu zgrzew na zgrzew. Długość szwu może wynosić od 150 do 600 mm. Urządzenia nadają się do zgrzewania folii polietylenowej o grubości do 2x0,3 mm.

Zgrzewarki gotowe do pracy od zaraz

Jeśli chodzi o działanie zgrzewarek, to natychmiast po włączeniu są gotowe do pracy. Do obsługi urządzenia zgrzewającego nie są konieczne żadne szczególne umiejętności i przeszkolenie. Po umieszczeniu tworzywowej folii między taśmą grzewczą zamocowaną na szczękach grzejnych, naciśnięcie przycisku powoduje impuls grzewczy. Potrzebny czas zgrzewania ustala się wcześniej przełącznikiem regulatora i jest on kontrolowany elektronicznie.

Innowacją w prezentowanym urządzeniu jest fakt, że automatyczny stabilizator napięcia szczęk zapewnia odpowiedni dopływ energii. Niezależnie od szerokości szczęk aktywny generator impulsowy rozpoznaje wymagane napięcie i automatycznie reguluje je w zgrzewarkach szczękowych. Oznacza to, że małe i duże zgrzewarki szczękowe mogą być podłączane kolejno do generatora impulsowego polystar 110 GE bez żadnych trudności i bez dodatkowych precyzyjnych ustawień elektroniki odpowiedzialnej za czas zgrzewania. Tym samym zużycie taśmy grzewczej jest mniejsze.

Wszystkie urządzenia są mobilne, dzięki wyposażeniu w przewód zasilający o długości od 3 do 6m.

Data publikacji: 
14.02.2017