Tunel obkurczający

Pracujesz w gastronomii lub handlu prowadzisz przedsiębiorstwo produkcyjne? W takim razie na pewno przyda Ci się profesjonalny sprzęt do obkurczania folii na opakowaniach jednostkowych lub zbiorczych. Sama zgrzewarka do folii to jednak nie wszystko! Potrzebny Ci będzie tunel obkurczający. Do wstępnego pakowania produktów w folię termokurczliwą można używać zgrzewarek typu AVM lub BP, ale to temat na później teraz przedstawię tunel do obkurczania folią.

Gdzie przyda się tunel obkurczający?

Tunel obkurczający, zwany również tunelem grzewczo-przelotowym, służy głównie do pakowania produktów o niestandardowych rozmiarach i kształtach. W przeciwieństwie do tradycyjnego luźnego pakowania obkurczanie folią daje bardzo dużo korzyści ekonomicznych i estetycznego zapakowania produktów. Tunele do obkurczania folią posiadają specjalną komorę, w której zmieszczą się różne produkty do maksymalnego wymiaru maszyny. Uzyskanie dobrej jakości opakowania i korzyści finansowych są uzależnione od profesjonalnego urządzenia i dobrej jakości folii termokurczliwej.

Jak działa tunel obkurczający?

Maszyna została specjalnie zaprojektowana w ten sposób, że w komorze umieszcza się produkt wraz z folią, a następnie pod wpływem temperatury, folia obkurcza się i idealnie opakowuje przedmiot. Oczywiście temperaturę można dowolnie regulować w odpowiednim zakresie, co wpływa na sposób pracy urządzenia. Dzięki temu można też kontrolować to, czy w środku opakowania pozostanie powietrze, czy też nie. Urządzenie umożliwia pakowanie pojedynczych elementów, jak i wielu produktów jednocześnie. 

Dlaczego potrzebujesz tunelu obkurczającego?

Powodów jest bardzo wiele. Takie urządzenie najczęściej umieszcza się na końcu linii produkcyjnej, co sprawia, że cały proces staje się bardziej automatyczny i kompletny – od samego wytworzenia produktu, do zapakowania w folię termokurczliwą. Tunele idealnie nadają się do pakowania produktów spożywczych, gotowych dań oraz przedmiotów wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, pył i kurz itp.

W ofercie ScanPack znajdziesz tunele obkurczające w różnych wymiarach i konfiguracjach, co sprawia, że urządzenie zawsze będzie dostosowane do Twoich potrzeb. Tunele obkurczające mogą mieć bardzo różne wymiary komory obkurczającej, różne wersje przenośników i akcesoria, które dodatkowo ułatwią wszystkie prace. Każdy dostępny w naszej firmie tunel obkurczający wyróżnia się doskonałą jakością wykonania i niespotykaną precyzją. Jakościowo urządzenia firmy Scanpack porównywane są z niemieckimi odpowiednikami. Możesz byc pewny tego, że otrzymujesz urządzenie markowe wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie UE.

Data publikacji: 
06.01.2018